Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
  Drukuj

Patriota. Jaki powinien być ?
Autor Wiadomość
PostNapisane: 04 mar 2012, 20:21 

Jak myślisz, jakie cechy i wartości powinien reprezentować patriota? Krótko w kilku punktach.

Re: Patriota. Jaki powinien być ?
PostNapisane: 04 mar 2012, 21:10 

Polak Mały :P
A tak poważnie to wiele osób uważa się za narodowców (patriotów) a często nie ma zielonego pojęcia co to znaczy. Z drugiej strony wiele osób jest patriotami wcale nie wiedząc i nie utożsamiając się z tym.
W oczach wielu osób na hasło patriota od razu przychodzi na myśl nacjonalista w najgorszym wydaniu (skin który częściej zaczepia ludzi niż pomaga Polsce i Polakom). Przejadłem kilka for nacjonalistycznych i w większości tacy ludzie tam są. Stąd moje takie pytanie w Hyde Parku, jak społeczność tego forum widzi swoją postawę patriotyczną. Dla niektórych pewnie to pytanie głupie i bezsensowne ale zastanawiając się głębiej nad tym można przemyśleć swoją postawę jako patrioty.
Uprzedzając, uważam się za patriotę i dobro Polski i Polaków jest dla mnie bardzo ważne.

PostNapisane: 04 mar 2012, 21:30 

Ale nie chciałem w jakikolwiek sposób podpowiadać. Chcę żeby to było indywidualne spojrzenie każdego jak to widzi.
A przy okazji to nie odpowiedziałeś na to pytanie :P

PostNapisane: 07 mar 2012, 01:40 

No i jednym postem popsułeś mój cały genialny plan, bo wyjaśniłeś wszytko :P

krzysiek4 napisał(a):
A Polskę czeka wprowadzenie systemu takiego, jakiego do tej pory udało się uniknąć,-- systemu warstwowego...

Możesz mi wytłumaczyć co masz na myśli ?

PostNapisane: 16 kwi 2012, 17:32 

Sam pisałeś ten tekst Krzysiek?

PostNapisane: 16 kwi 2012, 21:43 

Hehe Krzysiek jednym postem popsuł dyskusję można powiedzieć.

A ja mam pytanie do was. Bo widzę definicje już są, ale czy nie uważacie, że ludzie sami powinni móc stwierdzić, czym dla nich jest patriotyzm i czy są rzeczywiście patriotami?

Nie chodzi mi oczywiście o to, że ktoś, kto chwali komunizm nazywa się patriotą i my mamy się z tym zgodzić, ale o takie mniej skrajne przypadki.

PostNapisane: 16 kwi 2012, 22:06 

neversummer napisał(a):

A ja mam pytanie do was. Bo widzę definicje już są, ale czy nie uważacie, że ludzie sami powinni móc stwierdzić, czym dla nich jest patriotyzm i czy są rzeczywiście patriotami?

Tak, ja uważam że nie ma właśnie " regułki ". Jeśli ktoś kocha nasz kraj i wie, że walczył by o ni9ego to nie ważne po jakiej stronie bije jego serce :] (jeśli chodzi o patriotyzm )

neversummer napisał(a):
Nie chodzi mi oczywiście o to, że ktoś, kto chwali komunizm nazywa się patriotą i my mamy się z tym zgodzić, ale o takie mniej skrajne przypadki.

Można chwalić komunizm i być patriotą !

http://www.facebook.com/pages/Jestem-Na ... 65?fref=ts

PostNapisane: 18 kwi 2012, 21:56 

Hej ho :D
Wysmarowałem pierwszego posta więc może teraz pokrótce wyjaśnię o co mi chodziło.
Patriotyzm - jak to ładnie brzmi ! - nie które partie ładnie się na nim ślizgają, wycierając sobie ryj patriotyzmem nie wiedząc lub mając blade pojęcie co to znaczy!
Niestety to samo dotyczy większości społeczeństwa a wśród nich sporej części patriotów.
Patriotów, którzy są patriotami tylko np. na necie. Łatwo jest wrzucić regułkę zaczerpniętą z netu (nie mam nic do ciebie Krzychu i to nic osobistego (mówię ogólnie)), pochwalić się wytatuowanym orzełkiem na piersi, odśpiewać kilka patriotycznych pieśni na apelu lub pochodzie, udzielać się na forum tym czy innym. Wielu patriotów słysząc słowo patriotyzm, ma na myśli obalanie rządów, narzekanie "na to", "na tamto" itd. Ale przecież nie tylko o to chodzi ! Nie tylko tymi górnolotnymi rzeczami patriotyzm powinien (ma) się przejawiać ! Zamykając przeglądarkę nie przestajesz być patriotą, kończąc apel nie przestajesz być patriotą, wracając z jakiejś manifestacji nie przestajesz być patriotą !
Patriotyzm powinien być najsilniej eksponowany lokalnie wśród bliskich - rodziny, przyjaciół - ale również znajomych i na ulicy wśród innych Polaków ! Po to aby budować go od podstaw, u samego źródła czyli w obywatelach, którzy sami swoją postawą będą pomagać nie tylko sobie ale również innym Polakom, a co za tym idzie, przede wszystkim Polsce stać się potęgą w różnych aspektach. Po co nam (lub inaczej - co zrobi) rząd który będzie patriotyczny, jak nie będzie miał solidnych nóg czyli narodu !
Patriotyzm również (lub przede wszystkim) ten lokalny powinien kłaść największy nacisk na postawę każdego Polaka. Więc samemu trzeba dawać przykład i nie niszczyć mienia, wrzucać papierki do kosza, zachowywać się kulturalnie, nie sikać gdzie popadnie, nie chlać piwska w parku gdzie się bawią małe dzieci, nie zaczepiać innych i można tak wymienić w nieskończoność. A powinno się swoją postawą budzić co najmniej uznanie drugiego Polaka.
Wielu pomyśli że co to za głupoty i fanaberie, ale jak można być patriotą i chcieć zbudować Polskę gdy ma się w dupie takie podstawowe rzeczy ?
I druga sprawa dlaczego tak mało osób głosuje na partie patriotyczne ? Bo większości patriota kojarzy się z łysym karkiem po sterydach wykrzykującym jakieś chamskie okrzyki w telewizji która chce obalić rząd i wprowadzić anarchię. Nikt (lub mało kto) nie kojarzy patrioty jako osoby dbającej o porządek, o pamięć, pomagającej starszej pani przejść przez ulicę, zwracającej uwagę chamsko zachowującym się małolatom w tramwaju itd.
Nie porwiemy całego narodu jeśli nie pokażemy, że na prawdę umiemy dbać o Polskę! A możemy to pokazać dbając o "własne" podwórko !

PostNapisane: 07 cze 2012, 12:53 

Cytuj:
Można chwalić komunizm i być patriotą !

Dlaczego tak sądzisz? Tylko nie chwal samych idei, bo wiadomo, jak to wygląda w praktyce.

PostNapisane: 08 cze 2012, 00:07 

A jak wygląda? Przecież na dobra sprawę to my nie mieliśmy "naszego" polskiego komunizmu w Polsce. Bo to był radziecki komunizm, narzucony nam, kierowany z Moskwy. Nasz rząd był marionetkowy, narzucony przez ZSRR. Nie mieliśmy nic do powiedzenia, wszytko było ściśle konsultowane z Moskwą. A komunizm panujący wtedy w Polsce był kopią tego ze Związku Radzieckiego. Komunizm jako taki nie jest agresywną ideologią. Można powiedzieć że jest utopijny, ale na pewno nie krzywdzący w swoich założeniach. A to że jest wykorzystywany (wprowadzany) tam gdzie rządzą despotyczni dyktatorzy to inna bajka. To tak dla jasności. A co do patriotyzmu, to co on ma wspólnego z komunizmem lub socjalizmem lub kapitalizmem ? Patriotyzm to miłość do swojej ojczyzny, dbanie o nią i prowadzenie do jej rozwoju. A to czy ktoś ma poglądy lewicowe czy prawicowe, jest biały czy czarny, kobieta czy mężczyzna itp. to co to ma wspólnego ?
PS. Pisząc lewicowe mam na myśli zdrowe lewicowe, nie dążące do anarchii.

PostNapisane: 08 cze 2012, 00:10 

cekino napisał(a):
A jak wygląda? Przecież na dobra sprawę to my nie mieliśmy "naszego" polskiego komunizmu w Polsce. Bo to był radziecki komunizm, narzucony nam, kierowany z Moskwy. Nasz rząd był marionetkowy, narzucony przez ZSRR. Nie mieliśmy nic do powiedzenia, wszytko było ściśle konsultowane z Moskwą. A komunizm panujący wtedy w Polsce był kopią tego ze Związku Radzieckiego. Komunizm jako taki nie jest agresywną ideologią. Można powiedzieć że jest utopijny, ale na pewno nie krzywdzący w swoich założeniach. A to że jest wykorzystywany (wprowadzany) tam gdzie rządzą despotyczni dyktatorzy to inna bajka. To tak dla jasności. A co do patriotyzmu, to co on ma wspólnego z komunizmem lub socjalizmem lub kapitalizmem ? Patriotyzm to miłość do swojej ojczyzny, dbanie o nią i prowadzenie do jej rozwoju. A to czy ktoś ma poglądy lewicowe czy prawicowe, jest biały czy czarny, kobieta czy mężczyzna itp. to co to ma wspólnego ?
PS. Pisząc lewicowe mam na myśli zdrowe lewicowe, nie dążące do anarchii.

A to nie jest tak, że komunizm odrzuca państwowość i w ogóle pojęcie ojczyzny, więc z przyczyn formalnych nie może mieć nic wspólnego z patriotyzmem?

"Konserwatysta jest wrogiem radykalizmu [...] Jest patriotą, ale nie nacjonalistą. Zwolennikiem autorytetu władzy, lecz nie despotyzmu. Ceni wolność. Nienawidzi anarchii. [...] Nie wierzy, by istniała jedna recepta na wszystko." J. F. Radziwiłł

PostNapisane: 08 cze 2012, 00:24 

Tak ale... nigdy tego nie osiągnięto i raczej się nie osiągnie, bo to po prostu utopia. W tej kwestii zgadzam się, że jest to całkowita abstrakcja. Może kilka tysięcy lat temu coś podobnego na wzór komunizmu funkcjonowało, ale obecnie nie ma szans na komunizm w pełnym tego słowa znaczeniu. "Komunizmy" jakie do tej pory były na świecie, były na moje oko, przykrywką dla tyranów, którzy w ten sposób wyzyskiwali ludzi mamiąc ich wizją utopii. Nie żebym chciał komunizmu lub uważał go za ideał.

PostNapisane: 08 cze 2012, 03:42 

No właśnie o to mi chodzi - co z tego, że komunizm jest spoko ideowo, skoro sam przyznajesz, że jest abstrakcją? Moim zdaniem powinno się myśleć realnie. Oczywiście masz rację, że ten system jest wykorzystywany przez dyktatorów, co chyba jasno pokazuje, do czego prowadzi.

PostNapisane: 08 cze 2012, 15:13 

Masz rację Natalio, powinniśmy myśleć realnie. Chciałem tylko zwrócić uwagę na to, że jeśli ktoś ma poglądy lewicowe nie znaczy że nie może być patriotą. U nas w kraju jeśli ktoś ma poglądy lewicowe to jest od razu uważany za komunistę. A to z kolei ze względu na naszą historię ma bardzo negatywny wydźwięk. A to że ktoś ma poglądy lewicowe wcale nie oznacza, że jest destruktywny dla naszego państwa lub społeczeństwa. Tyle chciałem przekazać w tym co napisałem wyżej.

PostNapisane: 09 cze 2012, 17:16 

cekino napisał(a):
Chciałem tylko zwrócić uwagę na to, że jeśli ktoś ma poglądy lewicowe nie znaczy że nie może być patriotą. U nas w kraju jeśli ktoś ma poglądy lewicowe to jest od razu uważany za komunistę.

Nie tylko za komunistę, ale też za Żyda i masona ;d

Ja nigdy nie twierdziłam, że osoba o poglądach lewicowych nie może być patriotą :) Sama dopiero jakby się "ukierunkowuję" politycznie i póki co wiem jedynie, że nie lubię skrajności.

Re: Legalizacja marihuany
PostNapisane: 26 wrz 2012, 16:31 

mam takie pytanie. czy ty się wychowałeś w dalekowschodniej rosyjskiej wiosce, gdzie nawet wrony zawracają? bo twoje gadanie jest strasznie infantylne, pisane nerwowo i przede wszystkim, co najgorsze: za bardzo moralne. nie mówię tylko o tobie, ale o większości tutejszych użytkowników, spinacie się i wg. was świat idealny to sami katoliccy, patriotyczni faceci w dresach lub jeansach, włosy 2 mm, chodzący co niedzielę do kościółka, pracujący od poniedziałku do soboty. no sorry, ja tak was widzę. i jeszcze gadanie, że marihuana to narkotyk, rap to gówno (chyba, że patriotyczny, wtedy wszyscy stają się nagle fanem danego wykonawcy)... gdyby wszyscy byli normalni, to świat byłby nudny, ludzie! ogarnijcie się... i wy się dziwicie, że ludzie na zachód od odry mają polaków za zakompleksionych murzynów europy... to nie te czasy. to nie xx wiek, to już xxi wiek. czy tego chcecie, czy nie.

mały off-topic się zrobił, ale pewnie zaraz gradyking przeniesie nasze posty do odpowiedniego tematu. i dobrze.

Tylko ten post przeniesiony, reszta usunięta jako OT... GradyKing

PostNapisane: 26 wrz 2012, 17:14 

A Ty Małolat myślisz że każdy musi być ateistą który chodzi w rurkach nosi długie włosy i zapewne jest homo albo bi? sorry wolę być już "zakompleksionym murzynem europy" niż wyglądać i zachowywać się w tak karygodny sposób.. >,<

PostNapisane: 27 wrz 2012, 06:06 

Otóż to Sushi ;). Dobrze powiedziane..

PostNapisane: 27 wrz 2012, 20:19 

I chyba większość z was zgodzi się ze mną.

PostNapisane: 27 wrz 2012, 20:43 

Jaka większość, skoro na tym forum wypowiada się aktywnie ok. sześciu użytkowników?

Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1